vim + vundle plugin manager + programming

Kilku znajomych chciało zacząć używać vim’a. Ale konfigurowanie go na starcie, dobieranie pluginów, instalowanie ich, gdy się jeszcze nic nie wie tylko chce się spróbować zazwyczaj powodowało przełożenie tej próby na ‘kiedy indziej’.

Niedawno poznałem i zacząłem używać plugin manager’a https://github.com/gmarik/vundle i sam potrzebowałem szybko przenieść konfigurację na drugi komputer i na laptopa. Zazwyczaj używałem dropbox’a i podlinkowanego pliku .vimrc oraz całego katalogu .vim ze wszystkimi pluginami.

Jednak używając plugin managera, którego konfiguracja znajduje się w .vimrc pozwala teraz posługiwać się jedynie plikiem .vimrc. Zgodnie z programistyczną zasadą ‘jak masz coś zrobić więcej niż 2 razy, napisz program’ powstał mały skrypt + podstawowy .vimrc pozwalający szybko uruchomić vim’a skonfigurowanego pod programowanie w ciągu kilku minut.

Jak na razie przydało się mi i kilku innym osobom :) . Plik .vimrc jest oczywiście przykładowy i jak już sobie poużywasz vim’a i zdecydujesz się go poznać lepiej wtedy po kolei skonfigurujesz go pod siebie.